Haber

Ankara’da 10 yıl önce iki oğlunu sevgilisi için öldüren anne davasında karar açıklandı

Ankara’da 10 yıl önce iki oğlunun öldürülmesine azmettiren anne Fahriye Ertürk Güler ile çocukları öldüren sevgilisi İbrahim Terzioğlu ve oğlu Arman Terzioğlu davasında karar açıklandı.

Ankara Batı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu anne Güler, erkek arkadaşı Terzioğlu ve oğlu Arman Terzioğlu ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada sanıklara vakıf mütalaasına karşı savunmaları için söz verildi.

Sanık İbrahim Terzioğlu, hazırlık aşamasında ceza süresinin değiştirildiğini öne sürerek mahkemedeki savunmasının dikkate alınmasını talep etti.

Sanık Arman Terzioğlu, “Ne iddianamede ne de mütalaada lehimize olabilecek herhangi bir delil yer almıyor. Başından beri suçsuz olduğum biliniyor, bu nedenle beraatimi istiyorum” dedi. söz konusu.

Sanık anne Fahriye Ertürk Güler, çocukları Oğulcan Bertan Karaoğlu ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’ndan şiddet gördüğünü belirterek, bu durumu sevgilisi İbrahim Terzioğlu’na anlatarak şu savunmayı yaptı:

“Olay günü İbrahim’in getirdiği uyku hapını Barış’a verdim ama kafasına demirle vurmadım. Çocuğun öldürüldüğünü keşif sırasında öğrendim. Barış’ı cani bir hisle öldürttü, bunu kabul etmiyorum.Diğer oğlum Oğulcan 16 Şubat 2010’da evden ayrıldı.

Açıklamaların ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı.

Buna göre sanık İbrahim Terzioğlu, “kasten iki kardeşi kasten öldürmek” suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet, annesi Fahriye Ertürk Güler ise “öldürmeye azmettirme” suçundan “haksız tahrik indirimi”nden 48 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İbrahim Terzioğlu’nun oğlu Arman Terzioğlu da Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nun öldürülmesine yardım etmekten 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hobi bahçesinde yapılan kazıda kardeşlerin cansız bedenleri bulundu.

İddianameye göre, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla kurulan özel ekip, 2012 yılında kaybolan Oğulcan Bertan Karaoğlu ile 2013 yılında kaybolan Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nun öldürülmüş olabileceğine dair delil buldu. Terzioğlu, 8 Ekim 2021’de gözaltına alındı.

Anne Güler ifadesinde çocukları öldürdükten sonra Ayaş ilçesi Orta Bereket Mahallesi’ndeki hobi bahçesine gömdüklerini itiraf etti. Aynı taraftaki diğer zanlıların da itirafları üzerine başlatılan kazı çalışması sonucunda Karaoğlu kardeşlerin cesetleri bulundu ve 3 sanık hakkında dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu