Haber

“Cumhuriyetin kanatları altında daha nice 100 yıllara”

KOCAELİ (İGFA) – Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletine armağan ettiği Cumhuriyet, 100. yılını kutluyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayan ve Türk milletinin Cumhuriyetimizi bütün benliğiyle savunması gerektiğinin altını çizen Kocaeli İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “100 yıl önce Cumhuriyetin ilanıyla milletimiz küllerinden yeniden doğdu.

“İZMİT’TEN MÜJDELİ HABER VERDİ”

Büyük Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanından 9 ay önce İzmit’te Cumhuriyetin ilan edileceğinin müjdesini vermişti. Tüm imkansızlıklara rağmen ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğü, Türk milletinin eşsiz çabasıyla 100 yıl önce ilan edilmiştir. Bundan tam 100 yıl önce güzel ülkemiz hiçbir gücün emrine girmeyeceğini tüm dünyaya duyurmuştu.

“EN BÜYÜK HATIRLATMA”

Bağımsızlığından asla ümit kesmeyen, taviz vermeyen aziz Türk milleti, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tarih yazdı. Büyük Cumhurbaşkanımızın ‘En büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet, sadece bir yönetim devleti değildir; Ülkemizin bugünü ve yarını bir çocuğun gülümsemesi özgürlüğe ulaşmanın simgesidir. Cumhuriyet tarihimizin bize bıraktığı en büyük yadigârdır. Atatürk’ün dediği gibi: Cumhuriyet özellikle yetimlerin yardımıdır.

“CUMHURİYET OLMALI!”

Farklı fikirlere saygıyı benimseyen Cumhuriyet bizim en büyük güvencemizdir ve onu korumak ilk görevimizdir. 100 yıl önce sahip çıktığımız bağımsızlığımızı daha nice 100 yıllar koruyacağız, ‘Cumhuriyet’ diye haykırmaya devam edeceğiz. Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10. Yıl Konuşmasında şöyle diyor: Türk milleti! Sonsuzluğa akıp giden her 10 yılda, bu büyük milli bayramınızı daha büyük bir gurur, mutluluk, huzur ve refahla kutlayacağınızı yürekten diliyorum. TÜRK’ÜM diyene ne mutlu!

“BUGÜNÜ OLDUĞUNUZ HER YERDE KUTLAYIN!”

29 Ekim bu milletin özünü koruma günüdür. Bu kutsal günü, bildiğimiz her biçimde, nerede olursak olalım kutlayalım. Bu vesileyle, Cumhuriyeti bize armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlığımız için canlarını veren şehitlerimiz başta olmak üzere tüm merhum devlet adamlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, azizlerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. kahraman gaziler. Cumhuriyetim 100 yaşındasın ve hepimiz için umutsun. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Kaç 100 yıl Cumhuriyetin kanatları altında, Yaşasın CUMHURİYET!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu