Haber

Durak Mahallesi’nde sokaklar yenileniyor!

Lüleburgaz Belediyesi, Durak Mahallesi Zafer 2 ve Zafer 3. Orta Sokaklarda kilit parke taşlarında çalışma yapıyor. Kısa sürede tamamlanması beklenen çalışmanın ardından alt yapısı tamamlanan ve sıkıntıda olan mahallede diğer noktalarda da yenileme çalışması yapılacak.

Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent genelinde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar çerçevesindeki bir diğer nokta da Durak Mahallesi oldu. Geçmişte birçok noktada içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarının tamamlandığı mahallede ekipler hızlı bir yenileme çalışması başlattı.

5 bin metrekare parke taşı

Durak Mahallesi’ndeki çalışmalar doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Zafer 2 ve Zafer 3. Orta Sokaklarda baştan sona yenileme çalışması yapıyor. Caddeler yaklaşık 5 bin metrekarelik kilit parke taşları ile yenilenirken, mahallede alt yapısı tamamlanan ve sıkıntıda olan diğer sokaklar da bu yıl yenilenecek.

Iron Line Caddesi, bu sorun bitecek!

Tüm bunlarla birlikte içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı ile doğalgaz altyapısının tamamlandığı ve sürücülerin sıkıntı yaşadığı Demir Hattı Caddesi baştan sona yenilenecek. Cadde yaz aylarında tamamen sıcak asfaltla kaplanarak özgün bir görünüme kavuşacak. Yolun tamamlanmasıyla birlikte sürücülerin yaşadığı sıkıntılar da son bulacak.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu