Haber

Hatay’da istihdam hamlesi

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ile Küresel Aviation Services Interior (GASI) ortasında 19 Eylül 2022 tarihinde imzalanan havacılık kesiminde “yurt içi ve yurt dışı işe yerleştirme iş birliği protokolü” kapsamında İngilizce ve Almanca düzey tespit imtihanları başlıyor.

HBB ve GASİ iş protokolü ile başlatılan istihdam programına müracaat yapanların değerlendirmelerinin 11 Kasım’da sona ermesinin akabinde birinci etapta başvurusu kabul edilen 300 kişinin Almanca ve İngilizce düzey tespit imtihanları 4 Aralık’ta yapılacak.

2 BİN 605 KİŞİ ETAPLAR HALİNDE İMTİHANLARA ÇAĞRILACAK

GASİ, 6 bin 757 kişinin protokol kapsamında müracaatta bulunduğunu, 2 bin 605 kişinin işe alımlar için 2023 yılı boyunca etaplar formunda imtihanlara çağrılacağını, standartlara ahenk sağlamayan 4 bin 152 kişinin müracaatlarının kabul edilmediğini HBB’ye bildirdi.

GASİ, CV (özgeçmiş) değerlendirmeleri çerçevesinde birinci etapta 300 kişinin Almanca ve İngilizce düzey tespit imtihanlarına çağrıldığını imtihana çağrılan ilgili adaylara e-posta gönderildiğini belirtti. Müracaatının kabul edildiği e-postayı alan, lakin birinci imtihana davet e-postası almayan öteki adaylara 2023 yılı Ocak ayı içerisinde etaplar formunda e-posta gönderileceği duyuruldu.

Yetkililer, kimi adaylara e-posta gönderildiği halde bildirinin spam kutusuna düştüğünü tespit ettiklerini duyurdu ve adayların posta kutularını uygun denetim etmeleri konusunda ihtarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu