Haber

HDP: Ayten Dönmez yalan delille tutuklandı ve savcı seçildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ayten Dönmez’in 26 Nisan’da tutuklanmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

‘ALGI OPERASYONLARI’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “AKP-MHP faşist rejimi kaybedeceğini anlayınca yıllardır yaptığı kirli algı operasyonlarına başvurmaya devam ediyor. ama her seferinde sonuçsuz kalanlar. Geçtiğimiz günlerde onlarca ilde avukatından esnafına, anasından MYK üyelerimize kadar arkadaşlarımıza yönelik yürütülen siyasi cinayet operasyonunun devamı, 26 Nisan’da Kocaeli Milletvekili Adayı Ayten Dönmez’in tutuklanmasıyla devam etti. adayımızın alelacele tutuklanmasından dolayı çok sabırsız oldukları ve kaybetme paniğiyle hareket ettikleri kesindir. Soruşturma dosyasında yer alan kapatma kararına rağmen tutukluluklarının ilk dakikalarından itibaren basına sundukları uydurma fotoğraflarla algı oluşturmaya çalıştılar. Jandarma teşkilatının taraflı suç sonuçlarına destek olunarak, milletvekili adayımız uydurma delillerle seçilen özel savcı ve hakimler tarafından tutuklanarak algı operasyonlarına devam edilmiştir.”

‘BİZİ YOLUMUZDAN AYIRAMAZLAR’

Hukukçuların bile ulaşamadığı bilgilere havuz medyasının nasıl ulaştığının sorulduğu açıklamada, “Bu bilgiyi milletvekili adayımızı hedef alan sizin Kabahatler Bakanınız mı verdi? Bu bilgilerin yargı tarafından değil de siyasi bir komplo olarak sizin Kriminal Bakanınız tarafından düzenlendiği çok açık değil mi? Avukatlarımızın talep ettiği bilirkişi ve HTS kayıt sonuçları bağımsız kurumlarca değerlendirildiğinde gerçek ortaya çıkacak ve yayınlamış olduğunuz uydurma fotoğraflarla avukat adayımızın gerçek bir kişi olmadığı ortaya çıkacaktır. Bu durumda başta Cumhurbaşkanı ve Hatalar Bakanı olmak üzere tüm sorumlular istifa edecek mi? Milletvekili adayımız Ayten Dönmez’in bu milletin gönlünde bir milletvekili olduğunu kamuoyunun bilmesini isteriz. Hiçbir komplo bu gerçeği değiştiremez. Ellerinizle tuttuğunuz algı operasyonlarınız bizi yolumuzdan alıkoyamayacak ve büyük kaybınızı engelleyemeyecektir. (HABER MERKEZİ)

kocakoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu