Haber

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan Hatipoğlu, katıldığı programda “Bulunduğum araçtan inmeyeceğim” dedi.

Partisiyle derin görüş ayrılıkları yaşadığını söyleyerek UYGUN Partisi’nden istifa eden Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldı. Partisinin MKYK toplantısı öncesinde rozetini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taktığı Hatipoğlu’nun, Mayıs 2023 seçimleri öncesinde verdiği röportajda sorulan soruya verdiği yanıt, gündem oldu.

SOSYAL MEDYADAN MESAJ YOLUYLA PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

“Büyük Türk Milletinin bilgisine, Türkiye’yi ve Eskişehir’i seven bir insan olarak çıktığım siyasi yolculukta, Eskişehir Milletvekili olarak seçildiğim UYGUN Partisi ile Genel Seçim sürecinden itibaren derin görüş ayrılıkları yaşadım. Parti içi istişare sürecimizin düzgün işlemediğini, Genel Liderimiz DÜZGÜN Partisi’nden istifa ederek bugün AK Parti’ye katılan Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun “İyi Parti’den istifa ediyorum” ifadesiyle verdiği eski bir röportaj. Meral Akşener Hanım” yeniden gündeme geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ROZETİNİ KENDİ TAKTI

Bugünkü AK Parti MKYK toplantısı öncesinde rozetini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taktığı Hatipoğlu, Mayıs 2023 seçimleri öncesinde Eskişehir’de yerel bir televizyonda canlı yayına katılarak, “İYİ Parti muhalefette kalırsa AKP’ye geçer misiniz?” diye sordu. Seçim olur ve AKP tekrar iktidara gelir mi?” Soru yöneltildi.

“BURADA BULUNDUĞUM ARABADAN ÇIKMIYORUM”

Hatipoğlu programda sorulan soruyu şöyle yanıtladı: “Elbette yapmayacağım. Ben ne yapıyorum? Türkiye’de iki tür siyasetçi vardır. Biri siyaseti iş olarak yapanlar, ikincisi ise siyaseti hizmet olarak yapanlar.” Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız, iş kolu olarak yapmayacağız, kişi olarak içinde bulunduğum araçtan inmeyeceğim.” “Yani” diye yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu