Haber

İzmir’deki ‘Gavur Mahallesi’ sergisi vandalların hedefi oldu

İZMİR Büyükşehir Belediyesi konutunda geçen yıl açılışı yapılan ‘Gavur Mahallesi’ sergisinin açık hava bölümünde sanatseverlerle buluşan sanatçı Ahmet Güneştekin’in eserleri vandalların saldırısına uğradı. Blokların bir kısmı devrilmiş, bir kısmı ise mermer blokların arasına sıkıştırarak sergilenen valizleri götürmek isteyen kişi veya kişiler tarafından çalınmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde geçen yıl Kasım ayında Kültürpark Atlas Köşkü’nde açılışı yapılan sanatçı Ahmet Güneştekin’in ‘Gavur Mahallesi’ sergisi sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Mübadele ve göç sürecinin anlatıldığı sergide, metal formların taşla tamamlandığı büyük ölçekli enstalasyonlar, video eserler ve heykeller sergileniyor. Yoğun ilgi nedeniyle 7 Mayıs’a kadar uzatılan ‘Gavur Mahallesi’ bugüne kadar 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırladı. İzmir’de sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği standın açık hava bölümündeki çalışmalar vandalların hedefi oldu. Mermer blokların ortasına bastırılan valizleri almak isteyen kişi veya kişiler tarafından mermer blokların bir kısmı devrilirken, bir kısmı da valizlerden çalındı. Birden fazla bloğun yer değiştirdiği görüldü.

‘Gavur Mahallesi’ standının koordinasyonunda, blokların daha önce de kişi veya kişilerce yıkıldığı, valizlerin zarar gördüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu