Ekonomi

Kahramanmaraş’taki kamyon kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya çıktı

KahramanmaraşTürkiye’deki kamyon kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi.

TIR MEZARLIKTA KALBİNİN İÇİNE DALDI

Olay, Andırın ilçesine bağlı Darıovası Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre frenleri patlayan kamyon, mezarlıkta cenazeyi bekleyen kalabalığın ortasına çarptı. Olay yerinde ölü sayısı vardı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 6’YA YÜKSELDİ

Kazada ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybederken, yaralılar acı içinde hastaneye kaldırıldı. haberler gelmek. Erdoğan Güzeloğlu da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Kazada hayatını kaybedenlerin isimlerinin Mustafa Güzeloğlu, Osman Önsel, Halil Önsel, Mehmet Peksoy, Tahir Pak ve Erdoğan Güzeloğlu olduğu belirtildi.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, “Olayın ciddiyeti dikkate alınarak 2 cumhuriyet savcısı görevlendirildi ve olayın şüphelisi sürücü gözaltına alındı. Soruşturma her yönüyle titizlikle yürütülüyor. ” İfadelerini kullandı.

GÖRGÜ TANIKLARI OLAY ANINI ANLATTI

Kazanın ardından görgü tanıkları olay anını anlattı. Kamyondan kaçtığını ve kazadan sağ kurtulduğunu anlatan Müslüm Çanak, “Kamyon aşağıya inerken karşı tarafa geçtik. Hızlandıkça hızlandı. Nasıl olduğunu anlayamadık. Önce kamyonu aldı. Arabaları altına park etti. Onları sürükledi, insanların üzerine düştü, sonra ben diğer tarafa koştum.”

“Kamyon birdenbire ortadan kayboldu”

Halil Avgın isimli görgü tanığı, “Yukarıdan geliyordum, kamyon önden gidiyordu, önünden geçecektim, oğlum benden önüne geçmememi istedi. İyi ki yapmadım” dedi. Kamyonun önüne geçmeyin. Bir anda kamyon hızla gözden kayboldu.” Bir başka vatandaş ise, “Görmedim ama yukarıdan yüklenen kamyon insanların üzerine çarptı. İnsanlar burada namaz hazırlığı yapıyordu.”

“TIRIN FRENLERİNDE HERHANGİ BİR SORUN YOK”

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, beraberindekilerle birlikte kazanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu. Vali Ünlüer, incelemelerin ardından basına açıklama yaptı. Vali Ünlüer, “Ölülerin sayısının artmamasını umuyoruz. Yüklü tır virajı alamamıştı, o sırada burada cenaze töreni yapılıyordu. Önce buradaki araçlara çarptı, sonra vatandaşlarımızın arasına düştü. Devrildi. Kamyonun frenlerinde herhangi bir arıza olmadığını, herhangi bir sorun olmadığını öğrendik. Kamyon sürücüsü gözaltında.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu