Haber

Lüleburgaz Belediyesi’nden Malatya’ya Konteyner Ev Desteği

LüleburgazKahramanmaraş Belediyesi, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından 2 ayı aşkın gecikmeye rağmen konut sorununun hala devam ettiğini bildirdi. MalatyaTürkiye’ye 14 adet anahtar teslimi konteyner ev sevk etti.

Lüleburgaz Lüleburgaz Belediyesi, deprem bölgesinde devam eden konut sorununa bir nebze de olsa destek vermek için harekete geçti. Belediye her biri tam donanımlı anahtar teslimi 14 adet konteyner evi Malatya Merkez’e gönderiyor.

Özel Kalem Ahmet Cem Sain ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Onur Aydın tarafından bizzat teslim edilecek olan konteyner konutlar, barınma sorunu yaşayan ailelerin yaralarını saracak.

“YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

DepremBölgenin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak barınma sorunu devam eden deprem bölgesine tam donanımlı 14 adet konteyner gönderiyoruz. dayanışma.”

TAM DONANIMLI KONTEYNER EVLER

Lüleburgaz Belediyesi’nin hummalı bir çalışmayla hazırladığı 2 odalı konteyner evlerin her birinde tuvalet, banyo ve mutfak bulunuyor. Depremden etkilenen aileler 28 Nisan itibariyle tam donanımlı konteyner evlere yerleşmeye başlayacak.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-senirkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu