Yaşam

Millet İttifakı’ndaki sürüklenmeler sosyal medyada alay konusu oldu

ensonhaber.com

Türkiye, 15’inci cumhurbaşkanını seçmek için 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek. Milletvekillerinin seçileceği genel seçimler öncesinde muhalefette iktidar olabilmek için adeta söz yutulur, tüm aforizmalar yok sayılır, tüm kırmızı çizgiler aşılır.

Millet İttifakı’nın önde gelen partisi CHP, terör örgütüyle bağlantıları belli olan ve bundan hiç rahatsız olmayan, cumhurbaşkanlığı için milletvekilleri terörist cenazelerine giden HDP ile her konuda anlaşmış görünüyor. aday Kemal Kılıçdaroğlu kazansın.

6’lı tablo HDP’yi “kabul etti”

CHP’nin HDP ile ittifakı en çok rahatsızlığı GÜZEL Parti’de yarattı. Meral Akşener’in masadan kalkıp geri döndüğü olaylardan sonra diğer partiler de dahil olmak üzere bazı itirazlar ve istifalar dışında tüm başkanlar durumu sessizce kabullendi.

Liderlerin çelişkili açıklamaları gündem oldu

Muhalefetin bu kabulü kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu. Ayrıca sosyal medyada açılan #BuNeYamanÇelişki hashtag’i de toplumun rahatsız olduğu LGBT meselesi ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili ittifaktaki bazı tarafların birbiriyle çatıştığı, parti liderlerinin nasıl davrandığı eleştirildi. 6 parti tutum değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu