Haber

Moldovalı muhalif Şor: Moldova hükümeti ABD’nin çıkarları uğruna ülkenin bağımsızlığını yok ediyor

Moldovalı muhalif siyasetçi İlan Şor, Telegram kanalından yaptığı paylaşımda, Moldova yetkililerinin ülkeyi jeopolitik oyunlarında kullanan ABD’nin çıkarları için ülkenin bağımsızlığını tehlikeye attığını ifade etti.

Şor açıklamasında şu cümleleri kaydetti:

Ülkemiz tarafsızlığını kaybetme noktasına hızla yaklaşıyor. Yetkililer, ABD’nin gözüne girmek ve Rusya’yı kendilerine karşı kışkırtmak için var güçleriyle çalışıyor. ABD için Moldova, haritada jeopolitik oyunlarında kullandıkları küçük bir nokta. Ve bu işe yaramaz yöneticiler başkalarının çıkarlarını gözeterek ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını yok etmelerine izin veriyorlar.

Moldovalı yetkililerin uluslararası politikasının Washington’a hizmet etmek üzerine kurulduğuna vurgu yapan Şor, “Şu anda Dışişleri Bakanı Popşoi’nin yaptığı da tam olarak bu. Moldova için faydalı olan ülkelerle ortaklıklar ve eşit ilişkiler kurması gerektiğini anlamıyor” ifadelerine yer verdi.

Resmi ziyaret için ABD’ye giden Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi’nin Amerikalı yetkililerle bir dizi görüşme yapması planlanıyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu