Ekonomi

Permira Squarespace’i 6,9 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor

Squarespace, Inc. (SQSP) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, özel yatırım şirketi Permira tarafından yaklaşık 6,9 milyar dolar değerinde bir işlemle satın alınmayı kabul ettiğini duyurdu.

Tamamen nakit olarak ödenecek olan anlaşma, hissedarların sahip oldukları her hisse için 44 dolar almasıyla sonuçlanacak ve bu da son 90 gündeki ortalama hisse fiyatına kıyasla %29’luk bir artış anlamına geliyor.

Squarespace’in kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Anthony Casalena, şirketin mülkiyetinin önemli bir bölümünü elinde tutacak ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

Squarespace’in uzun vadeli yatırımcıları olan General Atlantic ve Accel yatırım şirketleri, Squarespace’in sürekli büyümesine ve başarısına olan güçlü inançlarını göstererek ek fon yatırımı yapmayı tercih ediyor. Bu işlemin 2024 yılının dördüncü çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması ve bu tarihte Squarespace’in özel sektöre ait bir şirket haline gelmesi bekleniyor.

JP Morgan, Squarespace’in finansal danışmanı olarak görev yapıyor.

“Squarespace, yirmi yılı aşkın bir süredir işletmelerin çevrimiçi bir varlık oluşturmaları için araçlar ve hizmetler sunma konusunda öncü olmuştur. Bu güçlü temel üzerine inşa etmek ve önümüzdeki yıllarda ürün ve hizmetlerimizi genişletmek konusunda hevesliyiz,” dedi Casalena.

“Permira’nın desteğinin yanı sıra Squarespace’in geleceğine yönelik vizyonumuzu paylaşan uzun vadeli yatırımcılarımız General Atlantic ve Accel’in devam eden desteğiyle büyümemizin bu sonraki aşamasına geçmekten mutluluk duyuyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

habereskipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu