Haber

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin tasarladığı “mobil enerji ve haberleşme istasyonu” afet bölgesinde kullanılacak

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi kendi elektriğini üreterek afet bölgelerine gönderecek elektrik üreten, üzerindeki telsiz sistemiyle kriz merkezine bağlanan, uydu sistemiyle internet sağlayan “mobil enerji ve iletişim araçları” üretmeye başladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, afet bölgelerinde yaşanan mağduriyetin giderilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Depremin olduğu bölgelerde gücün şart olduğunu gördüklerini belirten Yüksel, atölyelerinde kendi tasarımları ve birçok özelliği ile taşınabilir cihazlar üretmeye başladıklarının altını çizdi.

Yüksel, vatandaşların telefonlarını şarj edebilen, gece projektör ve aydınlatma cihazlarını çalıştırabilen, telsiz ve kriz merkezi bağlantısı olan, sesli anons sistemi olan, internet erişimi sağlayan portatif araçlardan 55 adet üretildiğini bildirdi. uydu sistemi ile arama kurtarma için gerekli araçlarda olup, tamamlanmıştır.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından mobil cihazların afet bölgesine nakledileceğini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesinde yaptığımız yerinde tespitlerimizde bağlantı ve elektrik konusunda önemli sıkıntılar yaşandığını gördük. Afetlerde vatandaşlarımızın kesintisiz iletişim sağlayabileceği elektrik ve telefon şarj istasyonu bulunan araçlarımız gerekli bağlantıyı sağlıyor. Aynı anda sahip oldukları telsiz cihazları ile ekiplerle uyum, alan aydınlatması ve sesli anons sistemi sayesinde anonsların yapılması, arama ve aramalarda acil ihtiyaç duyulan araç ve gereçlerin mevcudiyeti gibi birçok ihtiyaca cevap verecek. kurtarmak.”

Seyyar aracın yapımında kullanılan malzemelerin çok sayıda hayırseverin katkılarıyla sağlandığını belirten Yüksel, “Tüm hayırseverlerimize şehrim adına şükranlarımı sunar, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. özveriyle araçları kısa sürede hazır hale getirdik. Millet olarak depremin yaralarını sarmak için el ele ve hep birlikte bir an önce bir arada olmaya devam edeceğiz. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” sözlerini yerleştirdi.

mazidagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu