Haber

Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ve Keles Kültür Şenliği Bursa’da gerçekleştirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ile 55. Keleş Kültür Şenliği bir arada düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Keles Kocayayla’da düzenlenen etkinlikte, atlı cirit, kök atçılığı, binicilik, binicilik okçuluğu, binicilik akrobasi gösterileri, aba, kuşak, karakucak, şalvar ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, binlerce yıldır barış ve savaşta yaşatılan cet sporlarının Türk kültürünün ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Ata sporunu bugün yaşatarak geleceğe miras bırakmayı hedeflediklerini belirten Aktaş, şöyle konuştu:

“Hızla değişen ve dönüşen dünyada binlerce yıllık ecdadımızın kültürünü hatırlatmak, tanıtmak ve öğretmek boynumuzun borcudur. Bugün Türk dünyasının kalbi, Osmanlı’nın kalbi, Cumhuriyetin gözbebeği Bursa’da binlerce yıllık Türk kültür birikimine şahit olacaksınız. Bizler kültürüne, medeniyetine, tarihine sahip çıkan insanlarız. Özellikle anne babalarımızdan ricam şudur. Birlikte olmaya devam edeceğiz.” Böylece birlik ve beraberlik içinde olacağız. Birlik ve beraberlik içinde olup, geleceğe güvenle bakmak için çok çalışmalıyız.”

muradiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu