Haber

Türkmenistan’da “Tarafsızlık Bayramı” nedeniyle 308 mahkum affedildi

Türkmenistan’da “Tarafsızlık Bayramı” münasebetiyle Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov’un imzaladığı kararname ile 308 mahkum affedildi.

Türkmenistan’ın Altın Asır televizyonunun haberine göre Berdimuhamedov, adet olduğu üzere suç işleyen, yaptıklarından pişman olan ve içtenlikle tövbe eden vatandaşların milli bayramlardan önce affedildiğini söyledi. Türkmen Önder, “Ulu ecdadımızın merhamet ve insanlık ilkelerinden hareketle onları azaptan kurtarmak gibi hayır işlerini sürekli yürütüyoruz.” söz konusu.

Kararnameyi imzaladıktan sonra Berdimuhamedov, vatandaşlık ve şartlı tahliye ile ilgili teklif hazırlama komitesi başkanı Begenç Gündoğdiyev’e kolluk kuvvetlerinin başkanlarıyla birlikte affa uğrayan tüm vatandaşların evlerine ve aile bireylerine dönebilmeleri için gerekli tüm çalışmaların yapılması talimatını verdi. en kısa sürede.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, affedilen vatandaşların özenle çalışmalarını, ülkede yürütülen büyük çaplı çalışmalara katkı sağlamalarını ve Türkmenistan’a gönülden hizmet etmelerini diledi.

12 Aralık Türkmenistan’da Tarafsızlık Günü olarak kutlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu