Haber

Zonguldak Belediyespor-Beycuma Cezaevi Maçında İnfaz Memuru Kalp Krizi Geçirdi

ZONGULDAK Belediyespor ile Beycuma Cezaevi arasında oynanan futbol karşılaşmasında Beycuma Cezaevi’nde gardiyan olarak görev yapan Akın Tiryaki (40) kalp krizi geçirdi. Tiryaki’ye önce futbol sahasının yanındaki kortta tenis oynayan doktorlar müdahale etti, ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, akşam saatlerinde Gençlik Merkezi’nin Fener Mahallesi’nde meydana geldi. Spor Olay, İl Müdürlüğü’ne ait futbol sahasında yaşandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği kurumlar arası futbol turnuvasında Zonguldak Belediyespor ile Beycuma Cezaevi karşı karşıya geldi. Maç sırasında 5 dakika sahada kalan Beycume Cezaevi’nde gardiyan olarak görev yapan Akın Tiryaki’nin, iddiaya göre fenalaşarak yan tarafa gittiği iddia edildi. Daha sonra olduğu yere yığılan Tiryaki için arkadaşları yardım çağırdı.

KALP MASAJI İLE HAYATA DÖNDÜ

Futbol sahasının yanındaki kortta tenis oynayan doktorlar, yardım çağrıları üzerine Tiryaki’ye gelerek, Tiryaki’ye kalp masajı yapmaya başladı. Bu sırada haber verilen sağlık ekipleri gelip Tiryaki’yi Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürdü. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel de hastaneye gelerek Tiryaki’nin durumu hakkında bilgi aldı. Bir süre kalbi duran ve burada durumu stabil hale gelen Tiryaki, anjiyo için Zonguldak Bülent Ecevit Hastanesi’ne sevk edildi. Tiryaki’nin hastanedeki tedavisi sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu