Ekonomi

Müsabakadan maç yayını kararı

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, şirketin soyut yayın haklarını “ayrımcı” ve “sömürücü” biçimde kullanması nedeniyle doğabilecek telafisi mümkün olmayan zararları önlemek için toplandı.

Kurul, “Muhteşem Türkiye Ligi ve 1. Lig maçlarının yayın hakları piyasasında meydana gelebilecek rekabet ihlallerini ve bunlardan doğabilecek telafisi mümkün olmayan kayıpları önlemek amacıyla, Krea İçerik Hizmetleri ve Yapım AŞ’nin satın alma veya 2023-2024 futbol dönemi yayın haklarını elde etti Açık televizyon yayın kuruluşlarında her hafta ve görüntülerin verildiği her maç bakımından büyük özet sahnelerin ve haber görüntülerinin eş zamanlı olarak açık televizyon yayın kuruluşlarında yayınlanmasını sağlamak üzere geçici tedbir kararı aldı. isteyen yayıncılar tarafından seyirci.

Geçen yıl Rekabet Kurulu, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ’ye Türk Süper yayın hakları kapsamında “haberlere dayalı görseller” ve “geniş özet görseller” başta olmak üzere ayrımcı bir şekilde alt yayın haklarını diğer yayın kuruluşlarına vermişti. Lig ve 1. Lig futbol maçları. Geçici önlemler alınmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu